Харківська міська рада відмовляється демонтувати герб СРСР із фасаду будівлі

18:47  |  30.06.2022
Харківська міська рада відмовляється демонтувати герб СРСР із фасаду будівлі

Юридичний департамент Харківської міської ради вважає, що демонтувати радянський герб з будівлі міської ради неможливо, бо це твір мистецтва. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила депутат Харківської облради Галина Куц, яка отримала відповідь на депутатське звернення Терехову щодо необхідності демонтажу з будівлі радянського герба з серпом та молотом.

«Коротко передаю суть: демонтувати радянський герб неможливо, бо… це твір мистецтва! А в окупованому Шевченковому на Харківщині колаборанти 28 червня вирішили знести пам’ятник воїнам АТО. І наступного дня вони вже демонтували цей пам’ятник. А два тижні тому вони так само швидко знищили зображення тризуба – герба України. У них все можливо, все на часі, на жаль. А у Харкові міська рада зубами вчепилася у велетенський радянський герб із серпами та молотами, який десятиліттями висить на фасаді будівлі міськради. А міська рада робить вигляд, що демонтаж герба неможливий та не на часі… А там ще нижче по периметру фасаду є такі ж серпасто-молоткасті герби. Таке враження, що любовно їх оберігають та чекають відновлення радянської імперії. В аргументації відповіді про неможливість демонтажу радянського герба наведено якесь їхнє власне (на мій погляд, явно збочене) трактування Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», — повідомляє Галина Куц.

За її словами, вона відправляла схоже звернення Голові Харківської ОВА щодо необхідності демонтажу символіки комуністичного тоталітарного режиму з фасаду будівлі обласної державної адміністрації.

«Ситуації схожі тим, що і будівля міськради, і будівля облради мають статуси пам’яток культурної спадщини. Обидві будівлі постраждали від російських бомбардувань і потребують реконструкції. І саме під час реконструкції адміністративних будівель владних органів Українського Харкова слід позбавитися від символів комуністичного тоталітарного минулого. Бо ця радянська символіка виконує, на жаль, мобілізуючу функцію саме для прихильників «русского міра». Так, обидві будівлі є пам’ятками культурної спадщини. Тому потрібно пройти певну процедуру, щоб позбутися радянських раритетів. Але цю процедуру пройти легко. Була б політична воля! Але у випадку будівлі обласної державної адміністрації (та облради) мені відповіли, що мої ініціативи щодо демонтажу радянської символіки будуть ураховані. Бо вони дотримуються Закону. А у випадку будівлі міськради Закон вже трактується зовсім по-іншому. Радянський герб раптом виявився твором мистецтва!», — йдеться в повідомленні Куц.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: