Харків’янка, яка надсилала ворогу інформацію про розташування українських військових, проведе за ґратами 5 років

11:29  |  27.03.2023
Харків’янка, яка надсилала ворогу інформацію про розташування українських військових, проведе за ґратами 5 років

Фото: t.me/prokuratura_kharkiv

23 березня 2023 року Харківський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора Харківської обласної прокуратури: 42-річній жінці, яку визнано винною у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення, рух та розташування ЗСУ (ч. 2 ст. 114-2 КК України), призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі. Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Вироком Київського районного суду Харкова від 14 грудня 2022 року жінку засуджено до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років. На підставі ст. 75 КК України її звільнено від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на 3 роки.

Прокурори обласної прокуратури не погодились із вказаним вироком та подали апеляційну скаргу, зазначивши, що є необґрунтованим застосуванням ст. 75 КК України: це безпідставне звільнення обвинуваченої від відбування покарання та невідповідність призначеного судом покарання ступеня тяжкості кримінального правопорушення.

Нагадаємо, що у серпні минулого року жінка зробила знімок екрана з додатка, на якому було відображено місцерозташування одного з підприємств Індустріального району Харкова.

Вона обробила зображення, вказавши на ньому місця розташування ЗСУ та територіальної оборони. Жінка позначила 3 точки у вигляді жовтого, синього та червоного квадратів: жовтого, синього та червоного.

Під фотографією вона «розшифрувала» відмітки: «Красный — оцеплено, не подпускают. Жёлтый — там базируются уже не первую неделю. Синий — вроде пусто, но таблички «Мины» и ходят туда».

Після цього жінка через месенджер надіслала інформацію представнику держави-агресора. Наразі триває строк на касаційне оскарження вироку апеляційного суду.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: