Харків’яни пропонують назвати вулиці міста на честь захисників України

18:40  |  24.05.2022

Харків’яни пропонують перейменувати вулиці міста, назви яких пов’язані з рф, на честь військових підрозділів, що захищають Україну, та загиблих бійців. Про це повідомила начальниця Північно-Східного відділу Українського інституту національної пам’яті та дослідниця топоніміки Харкова Марія Тахтаулова.

«Тішить, що ми всі добре розуміємо, кому ми зобов’язані можливістю обговорювати такі питання, як перейменування вулиць. Значна частина пропозицій — це запит на увічнення наших захисників», — написала вона в соцмережах.

За словами Тахтаулової, харків’яни пропонують увічнити на карті Харкова імена полковника Збройних сил України Олега Громадського та командира добровольчого формування «Фрайкор», Героя України Георгія Тарасенка. Обидва загинули, захищаючи Харків від російських окупантів.

Також є запит на вшанування підрозділів, які захищають Харків та воюють у Харківській області. Зокрема, йдеться про 92-гу та 93-тю окремі механізовані бригади ЗСУ та спецпідрозділ «Kraken», сформований з «азовців».

«Є пропозиції назвати одну з вулиць Тероборонівською або вулицею Територіальної Оборони», — додала Марія Тахтаулова.

Експертка позитивно відгукнулася на пропозицію назвати одну з вулиця Харкова Холодноярською. Це дозволить віддати шану і героям Холодного Яру, які воювали проти російських більшовиків 100 років тому, та бійцям 93-го ОМБр ЗСУ, котрі борються проти росіян сьогодні.

Свої пропозиції нових варіантів назв харків’яни можуть подати, заповнивши Google-форму.

За підрахунками Харківської топонімічної групи, майже 260 вулиць міста названо на честь населених пунктів, географічних об’єктів та адміністративних одиниць РФ. Назви ще кількох вулиць походять від російських колоніальних назв міст Казахстану, перейменованих 30 років тому.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: