Формат навчання в школах області залежатиме від безпекової ситуації — Синєгубов

11:02  |  02.07.2022
Каникулы в харьковских школах продлили на неделю

Фото: city.kharkov.ua

Наступний навчальний рік на Харківщині розпочнеться 1 вересня. Але в якому форматі — залежатиме від безпекової ситуації. Про це повідомив голова ХОВА Олег Синєгубов.

“Харківщина на сьогодні є фронтовою областю. Головне завдання — це зберегти життя та здоров’я наших дітей і вчителів”, — підкреслив Синєгубов.

За його словами, пріоритет і бажання — традиційний формат — у школах та за партами. Якщо в окремих населених пунктах безпекова ситуація дозволятиме — буде розглянуто варіант офлайн-навчання.

Але обов’язково перед цим школи ретельно перевірять фахівці ДСНС: чи не залишилось на території вибухонебезпечних предметів, чи працюють системи оповіщення, чи позначено шляхи евакуації.

“У школах або біля них мають бути укриття, де в разі небезпеки зможуть сховатися всі учні та працівники. Під час повітряної тривоги освітній процес буде перерваний та за можливості продовжений в укритті”, — сказав начальник Харківської ОВА.

Він повідомив, що наразі в області 165 шкіл — на тимчасово окупованих територіях.

“Учні цих закладів зможуть навчатися дистанційно або в інших закладах на підконтрольних Україні територіях. Дистанційно навчатимуться учні шкіл, які розташовані ближче ніж за 40 км до лінії бойових дій. Це ж стосується тих закладів, які повністю зруйновані внаслідок обстрілів”, — зазначив Олег Синєгубов.

У Харківській області на сьогодні зруйновано 16 закладів загальної середньої освіти, пошкоджено — 191. Бойові дії та обстріли окупантів на Харківщині тривають.

До початку бойових дій в школах на Харківщині навчалися майже 260 тисяч дітей шкільного віку. За попередніми даними, виїхали з території області майже 130 тисяч учнів, половина з них — за кордон. Крім цього були змушені залишити свої домівки 8,4 тисячі учителів області.

Щодо ПТУ та закладів вищої освіти, за словами Олега Синєгубова, розглядається традиційний або змішаний формат навчання (очно-дистанційний). Але з урахуванням обмежень воєнного часу та безумовного забезпечення безпеки учасників освітнього процесу.

Також начальник ОВА зазначив, що сьогодні Харківщина готується до проведення Національного мультипредметного тесту. В 7 населених пунктах Харківської області працюватиме 15 основних пунктів для складання тесту + 3 резервні.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: