Екоінспекція встановила попередню суму шкоди ландшафтному парку «Червонооскільський» на Харківщині

12:59  |  07.11.2022
Екоінспекція встановила попередню суму шкоди ландшафтному парку "Червонооскільський" на Харківщині

Фото: suspilne.media

У понад 575 млн гривень екоінспектори оцінили попередню шкоду ландшафтному парку «Червонооскільський» за час окупації. Такі дані у відповідь на запит журналістів надав начальник Державної екоінспекції у Харківській області Андрій Сидоренко, — повідомляє «Суспільне».

«За знищення частини об’єкта природно-заповідного фонду — регіонального ландшафтного парку «Червонооскільський», через постійні обстріли, сума завданої державі шкоди складає 575 млн 480 тис. грн», — йдеться у відповідь на запит.

Також в екоінспекції нагадали, що шкода від знищення донної рослинності Оскільського водосховища сягає 2,9 млрд гривень, від загибелі риби — 77,4 млн гривень.

«Масове знищення вселених водних живих ресурсів на Оскільському водосховищі, шляхом руйнування греблі та падіння води до рівня, при якому не можлива біологічна активність в акваторії, завдало збитків на суму 209 млн 922 тис. 800 грн», — сказано у відповіді.

Водойма була ареалом проживання та гніздування різних видів птахів, тварин, що мешкають у прибережних територіях.

«Крім того, на даній водоймі до війни було організовано промисловий вилов водних живих ресурсів, які робили значний внесок у харчову безпеку нашого регіону», — додали в екоінспекції.

На 4 листопада екологи здійснили 156 розрахунків завданої шкоди природі Харківщини внаслідок війни: «Загальна сума завданої шкоди по області складає 111 млрд 69 млн 529 тис. 657 грн». В екоінспекції зазначили, що суми збитків не є остаточними.

«Природне відновлення даного водного об’єкту займе багато часу, особливо відновлення донної рослинності, ракоподібних та кормової бази для водних живих ресурсів. Також для відновлення даного водного об’єкту необхідно відбудувати всі гідротехнічні споруди, врегулювати рівень води до рівня довоєнного стану, а після цього здійснити зариблення (вселення водних живих ресурсів)», — прокоментували в екоінспекції.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: