До відновлення освітнього процесу на деокупованих територіях Харківщини долучаться викладачі та студенти університетів

18:40  |  16.11.2022
Каникулы в харьковских школах продлили на неделю

Фото: city.kharkov.ua

У звільнених громадах, де навчальний процес було призупинено через бойові дії, готуються до відновлення онлайн-занять. Обласна та місцева влада працюють над відновленням електропостачання та інтернету на деокупованих територіях, а також кадровим забезпеченням шкіл.

Про це йшлося під час апаратної наради під керівництвом начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова. Він нагадав, що проблему нестачі вчителів було піднято під час візиту на Харківщину керівництва Міністерства освіти та науки України.

Тоді було вирішено, що до онлайн-навчання на деокупованих територіях залучатимуть викладачів та студентів закладів вищої освіти.

«Ми були ініціаторами вирішення цього питання в такому форматі, адже знаємо, що на деокупованих територіях важка ситуація з викладацьким складом та вчителями. Тому студенти, випускники, магістри, ад’юнкти, у яких є педпрактика, будуть отримувати її безпосередньо на цих територіях», — сказав Олег Синєгубов.

Як уточнив директор Департаменту науки і освіти ХОВА Олексій Литвинов, до викладання шкільних дисциплін на деокупованих територіях доєднаються фахівці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди та Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

«Для організації онлайн-навчання в громадах Куп’янщини буде залучено біля 46 викладачів різних дисциплін: це математика, географія, Харківщинознавство, історія України — тобто весь спектр дисциплін, який викладається у сучасній школі», — розповів Олексій Литвинов.

Також Директор департаменту відзначив, що онлайн-навчання в деяких населених пунктах на звільнених територіях буде відновлено вже протягом найближчих днів.

«Як тільки буде відновлено електрику та інтернет мережу – жодних проблем вже не буде. Механізм залучення викладачів з університетів визначений, відпрацьований та ефективний», — повідомив Олексій Литвинов.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: