До 11 років увʼязнення засуджено жінку, яка очолила «роспошту» під час окупації Ізюма

17:32  |  16.04.2024
До 11 років увʼязнення засуджено жінку, яка очолила «роспошту» під час окупації Ізюма

Фото: t.me/prokuratura_kharkiv

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Ізюмської окружної прокуратури Харківської області суд визнав винною 44-річну жінку в колабораційній діяльності (ч. 4 ст. 111-1, ч. 6 ст. 111-1 КК України). Їй призначено покарання у виді 11 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що надають публічні послуги, строком на 15 років, з конфіскацією всього майна. Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Прокурори довели, що під час захоплення російськими військовими м. Ізюм місцева мешканка свідомо пішла на співпрацю з ворогом.

До повномасштабного вторгнення рф в Україну вона працювала листоношею у місцевому відділенні поштового зв’язку. Під час окупації міста жінка отримала «підвищення» та добровільно обійняла посаду «директора» у створеному псевдовладою комунальному підприємстві «Почта Изюма».

Вона організувала «конфіскацію» всього майна місцевого відділення Укрпошти та його передачу «на баланс» окупаційної адміністрації.

Колаборантка активно поширювала серед населення пропагандистські газети «Изюмський телеграфъ», «Харьков Z» та «Красная звезда», на шпальтах яких публікувались матеріали з типовими кремлівськими наративами.

Головною метою цих статей була спроба нав’язати негативне ставлення до органів державної влади України та ЗСУ, а також переконати людей у тому, що рф і її збройні сили не є їхнім ворогом, з турботою ставляться до жителів окупованих територій і готові надати їм будь-яку допомогу.

Також фігурантка проводила збори, на яких були присутні підлеглі їй співробітники та інші мешканці міста. Жінка закликала людей до співпраці з окупаційною владою. Вона обіцяла великі російські «зарплати» та лояльне ставлення з боку окупантів.

Посадовий оклад колаборантки складав 50 тисяч російських рублів.

У лютому 2023 року правоохоронці викрили «директорку». До винесення вироку вона перебувала під вартою.

У судовому засіданні жінка вину не визнала та додала, що вона є «аполітичною особою». Обвинувальний вирок виніс Дзержинський районний суд Харкова.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: