Для пришвидшення розмінування на Харківщині необхідно щорічно навчати мінімум 2 тисячі саперів – Синєгубов

16:00  |  13.07.2023
Для пришвидшення розмінування на Харківщині необхідно щорічно навчати мінімум 2 тисячі саперів – Синєгубов

Фото: kharkivoda.gov.ua

Харківська область залишається одним із найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами регіоном в Україні. За словами Олега Синєгубова, 90% робіт з розмінування виконують підрозділи ДСНС, військові сапери, Державна служба транспорту та Національна поліція. Про це начальник Харківської обласної військової адміністрації розповів в інтерв’ю виданню «Укрінформ».

Начальник ХОВА зазначив, що у розчищенні регіону від вибухонебезпечних предметів беруть участь міжнародні організації. Зараз їх в області понад 10.

«Такого досвіду розмінування, як на території України, за останні десятиріччя в жодній країні світу немає. Навіть провідні компанії, що володіють навичками, оновлюють своє оснащення та створюють експериментальні дрони. Ми прагнемо залучити міжнародних фахівців до розмінування сільськогосподарських земель. Вони вже працюють на деяких полях», – розповів Синєгубов.

Під час нещодавнього візиту до області першого віцепрем’єр-міністра України – міністра економіки Юлії Свириденко, яка в уряді відповідає за напрямок розмінування, були розглянуті можливості пришвидшення темпів очищення території регіону від вибухонебезпечних предметів.

«Спільно з Юлією Свириденко напрацювали деякі кроки розв’язання проблеми розмінування. Перше: збільшувати кількість підготовлених працівників ДСНС. Для цього в нас є відповідні центри. Треба випускати як мінімум 2 тисячі саперів на рік. Хочемо досягти цифри в 10 тисяч – вона дозволить рухатися досить швидко. Друге: це – спеціалізовані машини для розмінування. В області їх працює лише чотири. І, на жаль, при наїзді, наприклад, на протитанкову міну, машина виходить із ладу майже повністю. Така техніка коштує близько мільйона євро, її відновлення дороге і довготривале. З пані Свириденко ми розглядали можливість виробництва вітчизняного аналога, який буде в рази дешевшим, скажімо, це 4-5 мільйонів гривень. Маємо сподівання, що саме на Харківщині випускатимуться такі спеціалізовані машини», – розповів Олег Синєгубов.

Начальник ХОВА додав, що зараз фахівці допрацьовують експериментальну модель такої машини. У найближчий час буде вирішуватися питання сертифікації. Першу таку техніку для регіону планують придбати за кошти обласного бюджету. В подальшому це може відбуватися на рівні державної програми і централізованої закупівлі.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: