Дефект на 95-й тепломагістралі усунули та подали тепло

13:05  |  05.12.2022
Дефект на 95-й тепломагістралі усунули та подали тепло

Фото: city.kharkov.ua

До житлових будинків, які довелося відключати від теплопостачання у суботу через дефект на 95-й магістралі, подали тепло. Як повідомили у КП «Харківські теплові мережі», після усунення дефекту тривають земляні роботи й розповітрення систем у під’їздах.

На ХТМ підкреслили, що система погано переносить багаторазове заповнення через перепади напруги, і кожна зміна режимів тиску має  побічний ефект — гідроудари. Особливо болісно на них реагують старі труби.

«Дефект виявили о 16:00 в суботу.  Ремонтні бригади одразу почали роботи. Труба діаметром 1000 мм розташована на значній глибині під землею, вкрита бетонними лотками. Шурф оперативно розкопали, систему довелося наполовину злити, щоб уникнути розмерзання.  Основний дефект локалізували швидко, потім тривало заповнення системи», — розповіли на ХТМ.

Також там зазначили, що ділянку  95-ї магістралі, яка не витримала воєнного опалювального сезону, планували замінити раніше, але через бойові дії це стало неможливим. Хоча інший, більш проблемний відрізок магістралі, довжиною 700 м, оновили раніше.

Також на ХТМ модернізували і повністю реконструювали дві магістральні камери, які допомогли оперативно і з найменшими втратами перекрити трубу.

«Майже за дві доби харківським теплоенергетикам вдалося двічі злити й заповнити системи у Немишлянському та частині Індустріального району, при тому, що тільки заповнення системи триває вісім годин. О 12-тій ночі у неділю дефект був усунений, системи заповнені», — повідомили на ХТМ.

Там зазначили, що цю ділянку 95-ї магістралі довжиною 1,6 км планується замінити у наступному ремонтному сезоні. Сама ж магістраль була побудована у 1978 році.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: