80% Борівської ОТГ на Харківщині залишається тимчасово окупованою

19:36  |  14.09.2022
В Боровской громаде на Харьковщине оккупанты передислоцируются в Гороховатку

Фото: t.me/borova_gromada

Станом на 14 вересня 2022 року Борівщина є частково окупованою російськими загарбниками. Правий берег Оскола (охоплює близько 20% території Борівської громади) вже майже тиждень як перейшов під контроль ЗСУ в рамках масштабного контрнаступу української армії. Про це повідомили в Борівській селищній раді

Частково постраждало село Гороховатка: пошкоджено будівлі фермерського господарства, приватний будинок, лікарню, внаслідок осколкового поранення загинув один місцевий житель. Додаткових руйнувань зазнав міст через Оскільське водосховище, який і так був зруйнований в кінці лютого.

Наразі ситуація на цій частині громади стабілізується, українськими силовими структурами проводяться спеціальні заходи, в процесі розв’язання питання відновлення зв’язку та постачання необхідних товарів і послуг.

Решта території громади залишається в так званій сірій зоні — або окупована, або в зоні бойових дій. Російські військові, техніка та артилерія все ще знаходяться на території громади або рухаються в напрямку Сватово.

Проте вже проводиться адміністративна підготовча робота щодо відновлення звичного життя в громаді. Для цього спочатку будуть проведені безпекові, фільтраційні заходи, фіксація воєнних злочинів, відпрацювання колаборантів та мародерів.

Зокрема, відомо про значну кількість крадіжок місцевими мешканцями майна з громадських будівель Борівщини: шкіл, дитячих садків, будинків культури тощо.

Наприклад, пограбовано новий спортивний комплекс в Боровій, вкрадено тренажери, спортивне знаряддя. Інформація про крадіїв вже збирається та обробляється.

«Жоден колаборант і мародер, жодна людина, яка допомагала окупантам або вчиняла злочини проти своїх сусідів та їхнього майна, не уникне покарання», — повідомили в селищній раді.

Місцеві жителі наразі залишаються в скрутному положенні. Значна частина населених пунктів без електро-, газо- та водопостачання. В Боровій вода подається завдяки генераторам на короткий проміжок часу за графіком.

Працює частина магазинів та аптек, але вони продають залишки товару, нові поставки наразі неможливі. Повністю відсутній мобільний зв’язок. Батьки деяких дітей, яких росіяни повезли в кінці серпня на відпочинок в російський Геленджик, поїхали до них.

«Нагадуємо, жителям громади для власної безпеки в ці критичні дні необхідно залишатися вдома, уникати будь-яких переміщень (пішки та транспортом) населеними пунктами та між ними, триматися ближче до укриттів, під час обстрілів перебувати в укриттях; уникати будь-яких контактів з російськими військовими, відмовлятися від прохань про допомогу; триматися подалі від військової техніки. Наголошуємо, що повертатись на Борівщину до повної деокупації і подальшої зачистки території українськими спецслужбами вкрай небезпечно», — повідомили в Борівській селищній раді.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: