15 років тюрми отримав агент російського гру, який шпигував за штабами Сил оборони у Харкові та Чернівцях

17:07  |  28.09.2023
15 років тюрми отримав агент російського гру, який шпигував за штабами Сил оборони у Харкові та Чернівцях

Фото: ssu.gov.ua

Завдяки доказовій базі Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав ще один російський агент. Він збирав розвіддані про місця розташування Сил оборони та об’єктів критичної інфраструктури у східних та західних регіонах України. Про це повідомили в пресцентрі СБУ.

Насамперед агресора цікавили локації підрозділів ЗСУ, Служби безпеки та Державної прикордонної служби на Харківщині та Буковині.

Також зловмисник передавав окупантам електронні координати ключових мостів та електропідстанцій в обох регіонах України.

Співробітники СБУ затримали російського агента «на гарячому» під час проведення ним прихованої фотофіксації військового об’єкта у Чернівцях у травні цього року.

За матеріалами української спецслужби суд призначив йому 15 років позбавлення волі.

Як встановило слідство, ворожим поплічником виявився мешканець Чернівців, який у 2021 році переїхав до Харкова і працював там техніком з налаштування інтернету.

Після початку повномасштабного вторгнення рф його дистанційно завербував кадровий співробітник головного управління генштабу зс рф (відомого як ГРУ).

До «уваги» агресора чоловік потрапив через свої антиукраїнські публікації у забороненій соцмережі «Однокласники».

Під час перебування у Харкові ворожий агент відстежував дислокації українських блокпостів та фортифікаційних споруд у місті, а також передавав окупантам геолокації місцевих енергооб’єктів.

Потім російський агент за вказівкою свого «куратора» з гру повернувся до Чернівців під виглядом відвідування родичів.

Однак, головною метою його «поїздки» було шпигування за обласним управлінням СБУ, прикордонним загоном та місцевим військкоматом.

Для комунікації з російською спецслужбою її поплічник використовував анонімний месенджер.

На підставі зібраних Службою безпеки доказів суд визнав ворожого агента винним за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).
Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: