Профілактика рецидивів фарингіту у дітей

9:00  |  29.03.2024
Як лікувати фарингіт у дитини
Новини компаній

Фарингіт – це запалення задньої стінки горла, яке може вражати як дорослих, так і дітей. Для батьків важливо знати, як ефективно запобігати повторному виникненню цього захворювання у своїх малюків, щоб забезпечити їм комфортне і здорове дитинство.

Одним із ключових аспектів профілактики – це зміцнення імунітету. Включіть в раціон продукти, багаті на вітаміни та мінерали, регулярні прогулянки на свіжому повітрі, повноцінний сон – ось основи, які допоможуть організму дитини ефективно протистояти інфекції.

Важливо лікувати фарингіт у дитини комплексно. Крім цього, в періоди найбільшої захворюваності рекомендується зміцнення імунітету дитини, що є ключовим аспектом у профілактиці рецидивів:

 1. Збалансоване харчування. Важливо, щоб дієта дитини була різноманітною та включала достатню кількість фруктів, овочів, білків, жирів і вуглеводів. Фрукти та овочі, багаті на вітамін C (апельсини, ківі, броколі, болгарський перець), а також продукти з високим вмістом омега-3 жирних кислот (риба, горіхи, лляне насіння) мають бути присутні в щоденному раціоні. Вони допомагають посилити імунну відповідь організму на вірусні та бактеріальні інфекції.
 2. Регулярні фізичні вправи. Фізична активність сприяє загальному зміцненню організму, покращує роботу серцево-судинної системи, а також позитивно впливає на настрій дитини. Щоденні активні ігри на свіжому повітрі, плавання, велосипедні прогулянки або заняття у спортивних секціях – усе це допоможе підтримувати фізичну форму дитини та зміцнювати її імунітет.
 3. Повноцінний сон. Дотримання режиму сну є важливим для здоров’я дитини. Недолік сну може знижувати імунну відповідь організму, тому забезпечення дитині 8-10 годин сну на добу є обов’язковим.
 4. Захист від переохолодження. Не допускайте, щоб дитина довго перебувала на холоді без необхідного одягу. Переохолодження може сприяти зниженню місцевого імунітету в горлі та стати причиною розвитку фарингіту.
 5. Гігієна рук та іграшок. Навчіть дитину регулярно мити руки з милом, особливо після відвідування громадських місць, туалету, перед їжею. Також важливо регулярно дезінфікувати іграшки та предмети, з якими дитина часто контактує.
 6. Уникнення контакту з інфекційними хворими. Намагайтеся обмежити контакт вашої дитини з людьми, які мають ознаки респіраторних захворювань, особливо під час епідемій грипу та інших вірусних інфекцій.

Профілактика

 • Підтримка оптимального мікроклімату в приміщенні. Регулярне провітрювання кімнати та підтримка оптимальної вологості повітря допоможуть запобігти пересиханню слизової оболонки горла.
 • Особиста гігієна. Навчіть дитину правилам особистої гігієни — мити руки після вулиці та перед їжею, не використовувати чужі столові прибори та посуд.
 • Збалансоване харчування. Включення в щоденний раціон фруктів, овочів та продуктів, що містять омега-3 жирні кислоти, сприяє зміцненню імунної системи.
 • Обмеження контакту з алергенами. Якщо причина фарингіту у дитини – алергічна реакція, важливо виявити алерген та максимально обмежити контакт з ним.
 • Фізична активність. Регулярні фізичні вправи покращують загальний стан здоров’я та підвищують стійкість організму до інфекцій.

Звернення до педіатра при перших ознаках захворювання дасть змогу своєчасно діагностувати фарингіт та вибрати оптимальний спосіб лікування, що допоможе швидше одужати та запобігти рецидивам.

Список літератури:

 1. Американська академія педіатрії. Профілактика та лікування фарингіту у дітей.
 2. Всесвітня організація охорони здоров’я. Рекомендації щодо підтримки імунної системи.
 3. Медичний портал WebMD. Фарингіт: симптоми, причини, лікування.
Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки:

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: