ДОН КІХОТ (балет)

 Л. Мінкус. Дон Кіхот

Балет на 3 дії з прологом
Лібрето М. Петіпа за мотивами однойменного роману М. Сервантеса
У балеті «Дон Кіхот» на музику Людвіга Мінкуса не варто шукати філософської глибини видатного роману Сервантеса про лицаря сумного образу. Його історія стає лише приводом для яскравого танцювального видовища, де головні герої – молода пара Кітрі та Базиль, а Дон Кіхот – почесний гість на їхньому весіллі, адже саме завдяки допомозі шляхетного лицаря закохані змогли побратися.

Поряд із ліричною лінією, образ дон Кіхота розкривається й з комічного боку. То він «рятує» Санчо Пансу від дівчат, то плутає вітряки з велетнями… Безліч «відчайдушних» вчинків, блазнівські витівки наповнюють балет   добрим гумором.

Хореографічною основою цього твору є, насамперед, характерні танці й дивертисменти, кожен з яких яскраво й колоритно реалізований. Ініціатор створення «Дон Кіхота» на музику Л. Мінкуса та автор лібрето – видатний балетмейстер М. Петіпа – синтезував у ньому все найефектніше, що було в класичній хореографії його часу. Балет передає загальний дух іспанських танців, про котрі Сервантес писав: «Здається, вирує сама Радість і скачуть самі Веселощі».

Тривалість: 2 год. 15хв

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Раздел Афиша Харькова представляет вашему вниманию ДОН КІХОТ (балет), смотрите также:

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: