Питання оборони населених пунктів, утримання рубежів та евакуації цивільного населення обговорили під час зустрічі начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова та експертів Збройних Сил Литовської Республіки. Про це повідомили в Харківській ОВА.
Учасники засідання детально обговорили хід оборони обласного та районних центрів в перші дні повномасштабного вторгнення. Обласна військова адміністрація в посиленому режимі співпрацювала з українськими захисниками та Міністерством оборони України задля ефективного будівництва як рубежів, так і фортифікаційних споруд.
До захисту області долучилися представники бізнесу та місцеві жителі.
«Ми миттєво реагуємо на усі запити військових, адже для нас в пріоритеті залишається безпека українських воїнів і захист нашої області від російських окупантів. Наразі ця співпраця тільки вдосконалюється, нарощуємо темпи укріплення оборонних рубежів на визначених ділянках фронту. З огляду на безпекову ситуацію, змінився підхід до будівництва цивільної інфраструктури в тому числі – житлові багатоповерхівки мають бути оснащені підземним паркінгом, а школи надійними укриттями», — зазначив Олег Синєгубов.
Окрему увагу начальник Харківської ОВА звернув на евакуаційні заходи. До 24 лютого 2022 року лише у Харкові мешкало близько 2 мільйонів осіб.
Налагодити процес евакуації вдалося завдяки співпраці з АТ «Укрзалізниця» які надали безкоштовні вагони. Завдяки цьому вдалося перемістити до західних регіонів України сотні тисяч містян, студентів та жителів області.
«Українські оборонці активно інтегрують сучасні технології в реальних бойових діях, що дає змогу передбачити дії противника та запобігти їм. Це спонукає до нових підходів в галузі будівництва фортифікацій та ліній оборони. Вдячні за обмін досвідом», — зазначив експерт ЗС Литовської Республіки Едгарас Церскус.