За даними начальника ХОВА, в області невелика кількість людей перейшли на сторону ворога. Але усі вони відповідатимуть за свій злочин, який не має терміну давності. Про це Олег Синєгубов розповів в інтерв’ю “Укрінформ”.
За його словами, найскладніша ситуація — в Ізюмському районі, де залишається близько 20 тис. населення без електрики, води, опалення, телефонного зв’язку.
“У Балаклії ворог вживає всіх заходів, щоб унеможливити пересування людей, бо їх невдоволення місцевим режимом тільки зростає. Місцезнаходження мера, який перейшов на сторону загарбників, зараз невідоме. Тобто містом фактично ніхто не займається, бо місцева влада відсутня”, — сказав начальник ХОВА.
Також він повідомив, що мер Куп‘янська, який публічно визнав окупаційний режим та почав йому сприяти, заарештований російськими ж військами.
“Це показовий приклад того, як відповідатимуть такі зрадники. Вони ж не потрібні навіть окупантам, які просто використовують їх як інструмент до певного періоду часу”, — зазначив Олег Синєгубов.
Водночас, як розповів керівник ОВА, голів територіальних громад, які не погоджуються на співпрацю з окупантами, заарештовують. Вони тримаються з проукраїнською позицією. Є приклади, коли людина перебувала під арештом 1,5 місяці. Але не зрадила країні.
На території Куп‘янського та Вовчанського районів ворог намагається інтегрувати систему освіти під свою вертикаль. Аналогічно відбувається на різних напрямах, зокрема, медицині, рятувальних службах.
“Ми чітко розуміємо, що підрозділи ДСНС, які залишилися там, відмовлялися працювати під прапорами ворога, хоча такі пропозиції лунали неодноразово. Вони сказали: або ми працюємо у своїй формі, під прапором України, або ми не працюємо зовсім. Так само екстрена медична допомога. Ті, хто залишився, працюють під українськими прапорами”, — підкреслив Олег Синєгубов.
Він зауважив, у прокуратурі загалом відкрито близько 50 кримінальних проваджень щодо фактів державної зради.
“Ми знаємо, хто і з ким співпрацює. Ці зрадники не потрібні ворогові. Для росіян вони виконують функції тимчасового баласту. А для нас вони – вороги народу. Це той кримінальний злочин, який не має терміну давності. І через 10, і через 20, і через 30 років, якщо людина вирішить кудись поїхати, а після того повернутися в Україну, вона все одно буде притягнута до кримінальної відповідальності за свої дії”, — наголосив начальник Харківської ОВА.