Підсумки Міжнародного конкурсу «Kharkiv Housing Challenge» були підбиті 21 жовтня в онлайн-форматі. На участь у конкурсі з відновлення Північної Салтівки було подано 259 проєктів з 53-х країн. Журі, яке очолив британський архітектор Норман Фостер, обрало три найкращих проєкти. Про це повідомили в Харківській міській раді.
Так, перемогу здобув проєкт «Зцілення Харкова: від руїн до відродження» (Велика Британія), який фокусується на зміцненні будівель за допомогою перероблених матеріалів місцевого виробництва, підвищеній безпеці, доступності та теплоізоляції, а також на розширенні житлового простору за рахунок зимових садів і терас.
Друге місце посів проєкт «Квітучість назустріч сонцю» (Китай), який передбачає розширення житла новими фасадами, облаштування балконів для озеленення тощо.
Третє місце посів проєкт «Modus Vita» (Туреччина), який пропонує модульну систему підземних укриттів з використанням високоміцних бетонних панелей, у тому числі для проведення громадських заходів.
Також окремо були відзначені ще шість проєктів, ідеї яких можуть бути корисними для подальшого відновлення Харкова.
Міський голова Ігор Терехов подякував організаторам та учасникам конкурсу за небайдужість до майбутнього Північної Салтівки — одного з найбільш пошкоджених житлових масивів, у якому в мирний час мешкали близько 300 тис. харків’ян.
«Перед нами стоїть завдання поєднати найкращі рішення у цілісний комплекс. У когось були представлені унікальні рішення щодо відновлення фасадів, в інших — щодо будівництва укриттів. Хтось запропонував інноваційний підхід щодо підвищення енергоефективності, а хтось акцентував на методах реконструкції зруйнованих будівель чи інтеграції елементів задля сталого розвитку. Ми цінуємо кожну ідею і плануємо комбінувати їх, аби створити гармонійний простір для всіх харків’ян», — зазначив Ігор Терехов.
Мер повідомив, що вже наступного року місто почне перетворювати ці проєкти на реальні дизайн-рішення, які потім будуть втілені в будівництві. За його словами, процедури щодо подальшого фінансування вже проводяться.
Конкурс є частиною спільної роботи міської влади та Фонду Нормана Фостера щодо розробки концепції Генерального плану Харкова у співпраці з Європейською економічною комісією ООН за фінансової підтримки уряду Німеччини. Переможці конкурсу отримають грошові винагороди: 6 тис. євро — за перше місце, 3 тис. євро — за друге, 1 тис. євро — за третє.