В Борівській ОТГ на Харківщині власник кіоску, який перетворився на експерта з широкого кола питань, запевняє, що окупанти виділять величезні кошти для відновлення економіки

22:35  |  08.08.2022
В Борівській ОТГ на Харківщині окупанти забирають у місцевих мобільні телефони

Станом на 8 серпня Борівщина залишається тимчасово окупованою російськими загарбниками. Протягом останнього тижня на території громади з’явилися нові блок-пости, де окупанти перевіряють документи, фотографують людей, які проїжджають, з розгорнутим паспортом в руках, проводять детальні опитування та фотофіксацію автомобілів. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

Частина блок-постів – стаціонарні, частина – мобільні. Серед російських військових, які з’явилися останнім часом в громаді, присутні мешканці північного Кавказу. Звуки боїв з ізюмського напряму досить гучні. Зафіксовано кілька «прильотів» в кінці минулого тижня на територію між АЗС та лісництвом по вул. Підлиманська в Боровій. Жертв немає, деталі з’ясовуються.

Повідомляється, що російський пропагандистський канал «Россия 24» відрядив в Борову знімальну групу, аби зробити сюжет про «обстрелы мирных жителей Вооруженными Силами Украины». Протягом 6-хвилинного сюжету демонструються руйнування бази сільгосптехніки фермерського господарства по вул. Східній в Боровій внаслідок обстрілу два тижні тому.

«Сюжет побудований в традиціях російської пропаганди, далеких від принципів журналістики: наприклад, бездоказово стверджується, що база була начебто обстріляна українськими військами з систем Himars. При цьому в якості «доказів» наводяться слова журналістки про начебто знайдені на місці рештки снарядів з нанесеними на них латинськими літерами. На жаль, самі рештки в сюжеті не показали. Можливо тому, що їх не існує. А ті осколки з літерами, написаними маркером, які показували місцевим пенсіонерам після обстрілу, очевидно, виглядали не досить правдоподібно для телесюжету. Тому сюжет побудований на припущеннях журналістки і охоронця бази, який невпевнено говорить, що обстріли були з боку Слов’янська чи Краматорська, до яких біля 60 км. «Именно на такую дальность, как мы знаем, стреляют «хаймарсы», — стверджує авторка сюжету. Нагадаємо, за численними свідченнями, обстріли як бази на Східній, так і подвір’я фермерів, на якому загинув місцевий мешканець, були здійснені з російської артилерії, розташованої в районі села Підлиман в 3-5 км», — повідомили в селищній раді.

В поширенні чуток активно беруть участь місцеві колаборанти. Окрім дискредитації ЗСУ, найпоширенішою темою чуток є «зрада» щодо чинних очільників громади, які, в різних інтерпретаціях, начебто присвоїли то кошти пенсійного фонду, то гуманітарну допомогу, то перетворили свої домівки на конвертаційні центри, то на склади зброї.

«Такий прийом – теж типовий для російської пропагандистської машини. Він використовується однаково на всіх окупованих територіях, починаючи з 2014 року. Серед цілей такої дезінформації, окрім дискредитації української влади та армії, — відволікання уваги людей від нагальних побутових проблем, яких стає все більше. Оскільки відповідальність за життя на окупованих територіях несе окупаційна влада, мешканці все частіше ставлять і питання саме їй: про соціальні виплати, ціни, ремонти доріг, освіту, медицину тощо», — йдеться в повідомленні.

Окупаційна влада вирішила налагодити діалог з жителями й проводити щотижневі зустрічі.

Перша така зустріч відбулася в минулу п’ятницю у Борівському будинку культури, де відремонтували потрощені російськими солдатами у квітні стільці та частково поновили обладнання. Основний меседж, який намагалася донести «влада» в особі колаборантів Сергія Агаркова та Ігоря Познанського, — необхідність місцевим підприємцям терміново оформити дозвіл (патент) на ведення своєї діяльності.

Придбати його можна в Куп’янську за 30 тисяч рублів. Через те, що охочих платити невідомо кому і невідомо за що вкрай мало, окупанти вкотре вдаються до тиску на підприємців. Мешканці, своєю чергою, ставили питання окупаційній владі стосовно соціально-побутових проблем.

«Після численних спроб домогтися конкретної відповіді замість абстрактних обіцянок присутні мешканці громади висловили своє невдоволення, а частина зі словами «голодранці ви!» залишила місце зібрання», — повідомили в селищній раді.

Водночас Ігор Познанський, колишній єгер і власник кіоску, який перетворився в «праву руку» «глави» громади Сергія Агаркова та експерта з широкого кола питань управління громадою, запевняє, що росія виділить величезні кошти для відновлення економіки Борівщини до масштабів часів радянського союзу.

Серед відчутних результатів діяльності окупаційної влади на Борівщині – перефарбування в синьо-червоно-білі кольори електричних стовпів, стел на в’їздах в населені пункти та інших вуличних об’єктів; розміщення плакатів «Мы с россией – один народ» та одноразова виплата по 10 тисяч рублів певним категоріям громадян в обмін на їхні персональні дані з фото.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: