12 червня відбулася зустріч заступника голови Харківської ОВА Романа Семенухи з представниками Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідуванням щодо України. Також в обговоренні взяли участь Народний депутат Верховної Ради України Марія Мезенцева, директор Департаменту соціального захисту населення ХОВА Юрій Шпарага, начальник ГУНП в Харківській області Володимир Тимошко, керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков. Про це повідомили в пресслужбі ХОВА.
Під час заходу розглянули скоєні військовослужбовцями рф злочини на території Харківської області та порушенння прав людини на тимчасово окупованих територіях.
На початку зустрічі Роман Семенуха привітав делегацію від імені голови ХОВА Олега Синєгубова та подякував за те, що вони вирішили відвідати Харків у такі непрості часи.
«Бойові дії тривають щоденно. Фактично Харків і частина районів перебувають під перманентними артилерійськими обстрілами. Приблизно 26 громад з 56, а це майже третина території, є частково або повністю окупованими. Спочатку російської агресії ЗСУ разом з іншими військовими підрозділами вдалося звільнити понад 20 населених пунктів. Але ситуація залишається складною, зокрема, з гуманітарної плану», – зазначив заступник очільника Харківської ОВА.
Зокрема, директор Департаменту соціального захисту населення ХОВА Юрій Шпарага повідомив, що сьогодні в результаті пошкодження житла або його цілковитого знищення з’явилося більше ніж 306 тисяч ВПО. З них 186 тисяч зараз розміщуються на території Харківської області.
«Хочу зазначити, що нам вдалося евакуювати 2 соціальні установи з Ізюмського та з Богодухівського районів – психоневрологічний інтернат та дитячий будинок. Також нам вдається перераховувати заробітну плату працівникам на тимчасово окуповані території», – сказав Юрій Шпарага.
Він додав, що під час візиту в Харківську область представники комісії планують провести зустрічі з жертвами злочинів та внутрішньо переміщеними особами для встановлення фактів порушення міжнародного гуманітарного права.
Крім обговорення ходу слідчих дій, під час зустрічі піднімалися питання щодо примусової депортації та надання психологічної підтримки постраждалим від військових дій.
«Для нас є дуже важливим все, що ми почули. Інформації дуже багато, тож знадобиться певний час, щоб її проаналізувати та засвоїти. Нам пощастило, що у складі нашої делегації також є досвідчені слідчі, які допоможуть нам розібратися в ситуації», – підсумував голова комісії ООН з розслідування Ерік Мосе.