Сьогодні в Харківській області працюють 526 із 531 котелень. Теплопостачанням забезпечені 99,9% житлових будинків, 99,5% об’єктів соціальної сфери, 100% закладів охорони здоров’я, 99,2% дошкільних та 99,6% закладів середньої освіти. Про це під час брифінгу в «Укрінформі» на тему «Ризики під час опалювального сезону 2024-2025 років в умовах погіршення безпекової ситуації та робота з посилення безпекових заходів» розповів начальник ХОВА Олег Синєгубов.
«Станом на 21 листопада 48 із 56 територіальних громад області вже відзвітували про початок опалювального періоду. Водночас теплопостачання не здійснюється у 8 громадах області, а саме: у Куп’янському, Чугуївському та Харківському районах, де тривають бойові дії або існує напружена безпекова ситуація. У місті Ізюм тривають роботи на двох об’єктах із заміни котлів та встановлення блочно-модульної котельні, що дозволить під’єднати до тепломережі 7 житлових будинків», – зазначив Олег Синєгубов.
Завдяки плідній співпраці ХОВА із міжнародними партнерами та локальними благодійними організаціями область забезпечена електрогенераторами різної потужності на 89,2%.
Їх загальна кількість становить 1219 одиниць, з яких 388 призначені для підтримки об’єктів теплопостачання, а 831 одиниця – для водопровідно-каналізаційного господарства. Наразі потреба області в електрогенеруючому обладнанні різної потужності складає 134 одиниці.
«Теплопостачальні підприємства Харківщини посилені 45 когенераційними установками, з яких 27 уже введено в експлуатацію, 18 одиниць обладнання планується під’єднати найближчим часом, а ще 11 – до кінця року», – додав Олег Синєгубов.
Також в області функціонують 70 блочно-модульних котелень, що складає 55% від загальної потреби. Наразі досягнуто домовленості із міжнародними партнерами щодо поставки ще 18 одиниць обладнання. За кошти резервного фонду державного бюджету планується придбати ще 15 одиниць блочно-модульних котелень, додав начальник Харківської ОВА.
Триває будівництво 8 блочних газових котелень за рахунок резервного фонду для забезпечення теплопостачанням населення Пісочинської, Слобожанської та Солоницівської громад. Будівельні роботи виконуються згідно з графіками, і їх завершення планується до середини грудня поточного року.