Станом на 29 липня Борівщина перебуває під окупацією рф. Російські війська залишаються на території громади у невеликій кількості. Вони розосереджені по різних населених пунктах та за їх межами. Деякі російські офіцери мешкають у будинках місцевих жителів, які виїхали. Про це повідомили в Борівській селищній раді.
Громадою керує харківський сепаратист Сергій Агарков, якому допомагають місцеві колаборанти та російські військові. Він продовжує об’їзд сіл Борівщини, де проводить зустрічі з населенням.
Під керівництвом окупаційної влади на Борівщині продовжується підготовка галузі освіти до нового навчального року. У школах знищують українську державну символіку та українські підручники.
Педагоги, які погодились на співпрацю з окупантами й планують працювати в окупації за російськими програмами та підручниками, пишуть заяви на звільнення офіційному керівництву українських закладів освіти.
Натомість кількість учнів, які хочуть продовжувати навчання в українських школах Борівської громади дистанційно, щодня зростає. Батьки дітей, які залишилися в окупації, також виявляють бажання, щоб діти навчалися саме в українських школах, а не російських.
Через відсутність на окупованих територіях мобільного зв’язку та інтернету дистанційно вони навчатися не зможуть, тому для них передбачена сімейна форма навчання. Сімейна (домашня) форма здобуття освіти — це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками.
Навчаючись вдома та періодично виїжджаючи на зв’язок учні отримуватимуть теми для вивчення та завдання для виконання, а потім проходитимуть оцінювання.
Повідомляється, що усупереч викликам воєнного часу на Борівщині продовжуються жнива. Урожай цього року збирають не всі сільськогосподарські підприємства і не скрізь. У деяких місцях неможливо проводити сільськогосподарські роботи через замінування територій.
Також є проблеми з відсутністю техніки, запчастин, паливно-мастильних матеріалів тощо. Близько 500 га зерна було знищено пожежею на полі поблизу сіл Піски-Радьківські та Вище Солоне.
Натомість урожайність цього року доволі висока, в деяких господарствах вона становить близько 50-60 ц/га. Зібране збіжжя зберігається на складах та токах підприємств. Якою буде його подальша доля наразі передбачити важко.