У Борівській ОТГ на Харківщині окупанти у школах знищують українську державну символіку та українські підручники

22:34  |  29.07.2022
В Борівській ОТГ на Харківщині окупанти забирають у місцевих мобільні телефони

Станом на 29 липня Борівщина перебуває під окупацією рф. Російські війська залишаються на території громади у невеликій кількості. Вони розосереджені по різних населених пунктах та за їх межами. Деякі російські офіцери мешкають у будинках місцевих жителів, які виїхали. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

Громадою керує харківський сепаратист Сергій Агарков, якому допомагають місцеві колаборанти та російські військові. Він продовжує об’їзд сіл Борівщини, де проводить зустрічі з населенням.

Під керівництвом окупаційної влади на Борівщині продовжується підготовка галузі освіти до нового навчального року. У школах знищують українську державну символіку та українські підручники.

Педагоги, які погодились на співпрацю з окупантами й планують працювати в окупації за російськими програмами та підручниками, пишуть заяви на звільнення офіційному керівництву українських закладів освіти.

Натомість кількість учнів, які хочуть продовжувати навчання в українських школах Борівської громади дистанційно, щодня зростає. Батьки дітей, які залишилися в окупації, також виявляють бажання, щоб діти навчалися саме в українських школах, а не російських.

Через відсутність на окупованих територіях мобільного зв’язку та інтернету дистанційно вони навчатися не зможуть, тому для них передбачена сімейна форма навчання. Сімейна (домашня) форма здобуття освіти — це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками.

Навчаючись вдома та періодично виїжджаючи на зв’язок учні отримуватимуть теми для вивчення та завдання для виконання, а потім проходитимуть оцінювання.

Повідомляється, що усупереч викликам воєнного часу на Борівщині продовжуються жнива. Урожай цього року збирають не всі сільськогосподарські підприємства і не скрізь. У деяких місцях неможливо проводити сільськогосподарські роботи через замінування територій.

Також є проблеми з відсутністю техніки, запчастин, паливно-мастильних матеріалів тощо. Близько 500 га зерна було знищено пожежею на полі поблизу сіл Піски-Радьківські та Вище Солоне.

Натомість урожайність цього року доволі висока, в деяких господарствах вона становить близько 50-60 ц/га. Зібране збіжжя зберігається на складах та токах підприємств. Якою буде його подальша доля наразі передбачити важко.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: