У Борівській ОТГ на Харківщині гауляйтери «кидають» посіпак, які погодилися працювати на них за рублі, на зарплатню

17:22  |  19.08.2022
В Боровской громаде на Харьковщине оккупанты передислоцируются в Гороховатку

Фото: t.me/borova_gromada

Станом на 19 серпня Борівщина перебуває під тимчасовою окупацією російських загарбників. За даними аеророзвідки, значної кількості живої сили чи важкої техніки на території громади не спостерігається. Втім, окупанти зберігають контроль за населеними пунктами та продовжують впроваджувати на нашій землі свої порядки. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

Бойові дії на території громади не ведуться, але періодично бувають поодинокі вибухи у різних місцях та чути звуки боїв з ізюмського та донецького напрямків.

Керівний склад окупаційної влади в громаді постійно змінюється. Деякі колаборанти, які з перших днів окупації допомагали окупантам на Борівщині, відсторонені ними ж від роботи. Дехто взагалі зник у невідомому напрямку.

Відомі випадки, коли люди погоджувались на пропозиції гауляйтерів працювати на них за рублі, але обіцяну заробітну плату так і не отримали. На запитання таких працівників, де їхня зарплатня, нещодавно призначений окупантами «голова» відповідає, що він їм нічого не обіцяв, тож хай запитують у його попередника.

«Попри красиві обіцянки окупантів про переваги приходу «русского міра», виживати на окупованих територіях стає все складніше. Люди, позбавлені через російську окупацію можливості працювати, вчасно отримувати пенсії і зарплати, залишаються практично без грошей і засобів до існування. Водночас, ціни на продукцію, яка завозиться з росії, постійно зростають, а товари домашнього господарства, за рахунок яких намагаються виживати місцеві жителі, навпаки, знецінюються. Для прикладу, водопровідний кран, який раніше коштував близько 60 грн, тепер має ціну 400 грн; за шину для легкового автомобіля просять мінімум 5000 грн., найдешевший електрочайник, що коштував 300 грн., зараз продається за 1000 грн. Водночас молоко у населення скуповують по 6 – 8 грн за літр, жива вага корови оцінюється в 10 грн. за кілограм, а вирізку м’якоті свинини можна купити по 70 – 100 грн. Через втрату платоспроможності населення несуть збитки і місцеві підприємці, яких на окупованих територіях стає все менше», — повідомляють в Борівській селищній раді.

Щоб добитися лояльності місцевого населення та налаштувати людей проти української влади, окупанти продовжують вести активну пропагандистську діяльність.

Окрім розповсюдження своїх листівок, газет та брошур з ідеями «русского міра» та перефарбовування всього навколо у кольори російського прапора, людям розповідають, що Україна давно відмовилася від них і ніколи не повернеться на ці території, тому начебто не виплачує пенсії, керівники сільськогосподарських підприємств не платять працівникам зарплату тощо.

«Насправді ж українська влада продовжує нараховувати пенсії усім пенсіонерам, а саме окупанти знищили на окупованих територіях банківську систему, зробили неможливою роботу Укрпошти та, таким чином, позбавили пенсіонерів можливості вчасно отримувати свої гроші. Саме через російську окупацію керівники фермерських господарств, які працюють, не мають можливості законно реалізувати свою продукцію і фізично не можуть виплатити заробітну плату працівникам, які знаходяться в окупації», — повідомили в селищній раді.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: