Селищний бюджет Борової через окупантів вже недоотримав 10 мільйонів гривень податків

18:19  |  25.05.2022
На Харьковщине собрали почти 3,5 млн тонн ранних зерновых и зернобобовых культур

Фото: kharkivoda.gov.ua

У 2021 році селищний бюджет Борової мав 87 мільйонів гривень власних надходжень, з них 40% (35 мільйонів грн) – це податкові надходження від сільськогосподарських підприємств. За три місяці війни селищний бюджет вже недоотримав 10 мільйонів гривень податків. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

Окупаційну владу в Борівській громаді очолює російський комендант, якому допомагають місцеві колаборанти.

Бойові дії на території Борівщини наразі не ведуться, але в населених пунктах громади в різній кількості постійно перебувають російські військові. Крім того, велика кількість живої сили та техніки противника проходить через громаду транзитом.

На території окупованої громади немає мобільного зв’язку та інтернету. У Пісках-Радьківських, Підвисокому, Гороховатці, Бахтині та інших селах Заоскілля немає електрики.

Продуктові магазини та аптеки працюють, але асортимент товарів обмежений та відрізняється їх низькою якістю. Продукція завозиться з території росії та самопроголошених недореспублік. Хліб печуть у Боровій на потужностях харчосмакової фабрики, а також завозять зі Сватового та Старобільська.

У Боровій по вулиці Миру біля магазину «Арарат» ведеться стихійна торгівля. Місцеві жителі продають та купують м’ясо, яйця, овочі, розсаду та іншу продукцію власного виробництва, а також перепродують магазинні товари.

Великою проблемою залишається відсутність можливості перевести гроші в готівку. У Сватовому постійно зростає вартість такої послуги, сьогодні вона вже становить 40% від загальної суми коштів.

«Надзвичайних втрат через воєнні дії та окупацію зазнало сільське господарство громади. У найбільших сільгосппідприємствах знищено, пошкоджено або викрадено техніку, паливо, посівні матеріали, добрива тощо. Запаси зернових зіпсовані або вивезені. Частина земель залишилася незасіяною. У надскладному і невизначеному стані перебуває тваринництво. Що буде з урожаєм озимих культур, також незрозуміло, адже аграрії не мають можливості обробляти їх належним чином і невідомо, чи буде можливість їх зібрати. За попередніми підрахунками, збитки сільськогосподарських підприємств Борівщини сягають сотень мільйонів гривень, але точно підрахувати втрати наразі неможливо через окупацію території», — йдеться в повідомленні селищної ради.

Повідомляється, що разом з аграріями великих збитків зазнає вся Борівщина, адже саме сільське господарство є провідним сектором економіки громади.

Тим часом окупанти продовжують видавати себе за «визволителів», продукувати фейки та розповідати людям казки про «покращення» життя під їхньою владою. Та в кожному їхньому відеосюжеті чи повідомленні знаходяться ознаки відвертої брехні й маніпуляцій.

«Тому важливо пам’ятати, що ворогу ніколи не можна вірити, а будь-яку інформацію треба перевіряти. Останніми днями у соцмережах розповсюджується інформація про те, що, нібито, 27 травня буде організований гуманітарний коридор для виїзду людей з Куп’янська на території, підконтрольні українській владі. Натомість українські посадовці цю інформацію спростовують і повідомляють, що жодні коридори у даному напрямку не були узгоджені. Таким чином, оголошення окупантів про можливість виїзду може виявитися черговою провокацією проти мирного населення. Будь ласка, якщо у вас буде зв’язок з рідними та знайомими на окупованих територіях, перекажіть, щоб були обережними й не наражали себе на небезпеку», — повідомили в Борівській селищній раді.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: