Окупанти заселяють у житло мешканців Борівської ОТГ переселенців з Донецької та Луганської областей

17:51  |  20.06.2022
В Борівській ОТГ на Харківщині окупанти забирають у місцевих мобільні телефони

Бойові дії на території Борівської громади не ведуться, але останніми днями територією Борової та інших населених пунктів проходить багато ворожих військ і техніки. У Гороховатку зайшла велика кількість російських військових, які брали участь у боях під Ізюмом. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

«Звідти вони повернулися поранені, брудні, голодні й злі, з пошкодженою технікою. Розселилися по селу для тимчасової реабілітації. Є інформація, що близько 200 рашистів після заходу в село втекли і переховуються у лісі. Їхні командири організовують пошуки дезертирів. Натомість з куп‘янського напрямку через Борову, Піски-Радьківські і далі в бік Донецької області йдуть «свіжі» колони рашистів. Такий самий рух «новобранців» відбувається з Луганської області через Чернещину, Дружелюбівку на Лиман. Частина військ залишається у лісах поблизу села Піски-Радьківськ», — йдеться в повідомленні.

У Чернещині окупаційна влада намагалася призначити свого старосту та передати керівництво агрофірмою «Новий шлях» своєму ставленику з Луганської області. У відповідь чернещани виступили категорично проти нововведень самозванців, заявивши окупантам, що Чернещина є частиною України й самі обрали собі старосту з-поміж місцевих жителів.

У Боровій окупанти продовжують заселяти у квартири та будинки борівчан, які тимчасово виїхали у зв‘язку з воєнними діями та окупацією, переселенців з Донецької та Луганської областей.

«Це поки що поодинокі, але реальні випадки. Відомо про заселення людей зі Святогірська, Сєверодонецька, Лиману у квартири по провулку Миру та на 14-му кварталі, а також у будинки по вулиці Східній і провулку Майстрів. Подібні випадки є і у Підлимані», — повідомляють в Борівській селищній раді.

Жителі окупованих населених пунктів не полишають спроб виїхати на території, підконтрольні українській владі. Щопонеділка, вже кілька разів поспіль, завдяки зусиллям багатьох небайдужих людей відбувається евакуація через Печеніги.

«На жаль, сьогодні вона проходила з ускладненнями. Багатьох людей росіяни на блок-постах змусили повернутися, чоловіків не пропускали навіть з довідками про інвалідність, людям з онкологією та іншим хворим, які потребують лікування, рекомендували їхати лікуватися в росію, дітей пропускали лише віком до 14 років, хоча раніше без проблем можна було виїхати дітям віком до 18 років. Ті ж, хто зміг прорватися, мусили йти пішки близько 5 км, оскільки до самої дамби цього разу машини не пустили. Є інформація, що у декількох громадян забрали українські паспорти», — повідомляють в селищній раді.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: