На окупованій Борівщині збільшилась кількість переселенців з педагогічною освітою, які згодні працювати у місцевих школах на умовах окупантів

22:45  |  13.07.2022
В Борівській ОТГ на Харківщині окупанти забирають у місцевих мобільні телефони

Станом на 13 липня Борівщина залишається тимчасово окупованою рашистами. За даними аеророзвідки, кількість ворожих військ у громаді постійно змінюється. Багато їх у Боровій, Підлимані, Пісках-Радьківських та в лісовій зоні поблизу цих населених пунктів. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

Останнім часом місця скупчення ворожої техніки та живої сили противника все частіше потрапляють під ураження вогнем. У зв’язку з цим окупанти разом з технікою почали переміщатися ближче до будинків, щоб забезпечити собі таким чином «живий щит» з місцевого населення.

Повідомляється, що ситуація в громаді стає ще більш напруженою і небезпечною.

«Постійне переміщення населеними пунктами озброєних окупантів та їхньої техніки, непередбачуваність поведінки ворожих військових відносно місцевих жителів, загроза замінувань, обстрілів та розриву снарядів підсилюється ще й складним соціально-економічним становищем», — повідомили в селищній раді.

Люди в окупації досі залишаються без мобільного зв‘язку та інтернету, банківська система не працює, пенсіонери не мають можливості отримувати нараховані їм пенсії, працівникам установ та підприємств, які працюють під керівництвом окупаційної влади, не виплачуть зарплати.

Перевести гроші у готівку можна лише у Сватовому чи Старобільську, але під високі відсотки та здебільшого в рублях. Продукти та інші товари першої необхідності у магазинах є, але російського виробництва і за цінами, які перевищують українські подекуди у два-три рази.

«Позбавивши людей цивілізованих умов життя, стабільного заробітку, пенсій та соціальних виплат, створивши багато загроз, проблем і небезпек, окупанти позиціонують себе визволителями і благодійниками. Так, цього тижня у Боровій почали видавати по 10000 рублів пенсіонерам за раніше складеними списками. У деяких селах роздають гуманітарну допомогу, але отримати її можна лише за паспортом після надання своїх персональних даних окупантам. У зв‘язку з цим багато людей завбачливо відмовляються від такої допомоги, щоб загарбники не змогли використати цю інформацію для проведення псевдореферендуму та інших маніпуляцій», — повідомили в селищній раді.

Збір персональних даних відбувається також на блок-постах. Кожного, хто виїжджає з населеного пункту, прискіпливо перевіряють, розпитують про мету поїздки та фотографують разом з паспортом.

Окупаційна влада продовжує підготовку галузі освіти до роботи у новому навчальному році за російськими програмами та підручниками. Батьків дітей шкільного віку активно агітують подавати заяви на навчання у школах, начебто щоб попередньо порахувати кількість класів, необхідних підручників, вчителів тощо.

Останнім часом на окупованій Борівщині помітно збільшилась кількість переселенців з педагогічною освітою, які згодні працювати у місцевих школах на умовах окупантів.

13 липня на Борівщину була передана чергова партія інсуліну, ліків, наданих Департаментом охорони здоров’я Харківської обласної військової адміністрації та обласною лікарнею. Також вдалося передати майже 200 адресних посилок борівчанам від їхніх рідних та близьких.

«Цього разу, за інформацією учасників заходу, вона видалася найскладнішою і найвиснажливішою через велику чергу та проблеми на блок-постах. Багато питань і недовіри у перевіряючих викликали запаковані посилки. Був ризик, що цей вантаж взагалі не пропустять. Завдяки наполегливості і відчайдушності наших земляків — селищного голови Олександра Тертишного, Валерії Гонтар, Валерія Озерного, Наталії Ільченко, Олександра Калюги та інших хлопців і дівчат — все вдалося! Але наступного разу на блок-постах пропускатимуть лише ліки», — повідомили в Борівській селищній раді.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: