Координаційний центр працює за напрямками евакуації та гуманітарної допомоги, зокрема, на деокупованих територіях.
Як зазначив директор Департаменту цивільного захисту Харківської ОВА Іван Сокол, Єдиний координаційний гуманітарний центр створено за дорученням начальника ХОВА Олега Синєгубова.
«Наразі для того, щоб потрапити і здійснювати волонтерську діяльність на деокупованій території, потрібно отримати перепустку в нашому координаційному центрі, – розповів Іван Сокол. – Необхідно написати заяву, в якій зазначити вид гуманітарного процесу, що буде здійснюватися тією чи іншою волонтерською організацією».
Заповнити інтернет-форму для отримання перепустки на деокуповані території можна за посиланням. Також можете надати інформацію щодо діяльності благодійного фонду чи громадської організації, заповнивши онлайн-форму, що допоможе здійснити більш широкий аналіз вашого ресурсу.
Співголова Координаційного центру Євген Коляда наголосив, що перша тісна співпраця благодійних фондів, Харківської ОВА та Мінреінтеграції – це евакуація населення через Печенізьку дамбу, завдяки чому вдалося вивезти понад 16 тисяч осіб. Ця діяльність стала однією з передумов створення нинішнього центру.
«Ця ініціатива є якісним прикладом роботи населення з владою. Ми відчуваємо підтримку і розуміємо, що можемо працювати ефективніше в різних напрямках. Зараз уже сформовано 5 волонтерських караванів, які працюють на 3 напрямках – північному, північно-східному та східному – в деокупованій зоні. Адже гуманітарна місія – це не тільки продукти харчування, а і засоби особистої гігієни, побутова хімія, медицина, навіть інфраструктурні якісь питання», – розповів Євген Коляда.
Також він додав, що волонтери зможуть об’єднувати свої зусилля та спільно закривати потреби. Адже якщо хтось матиме лише продукти харчування, а інший – засоби гігієни, то разом спрямують відповідну допомогу за запитом від голів громад. Волонтер наголошує, що важливо закрити потреби як великих міст, так і маленьких селищ.
Подати запит на проведення евакуації також можна за посиланням.