Синусит — це запальне захворювання, під час якого уражаються придаткові пазухи. Як правило, для нього характерна досить яскрава симптоматика, що на ранніх стадіях нагадує риніт і поступово посилюється. Він не проходить без медичної допомоги, тому рекомендується звертатися до лікаря ще за перших симптомів нездужання. Лікування здебільшого консервативне, оскільки необхідно забезпечити адекватний відтік вмісту з пазухи та просанувати її. Для цього використовуються судинозвужувальні та антисептики, наприклад, «Синупрет». Якщо процес діагностується на пізніх стадіях, може знадобитися синусотомія — створення додаткового отвору для розгерметизації пазухи. На ранніх стадіях важко відрізнити синусит від риніту — найчастіше цей діагноз можна запідозрити, коли симптоми зберігаються понад два тижні.
Клінічна картина досить характерна, проте деякі симптоми відрізняються залежно від точної локалізації процесу:
Водночас симптоми посилюються під час натискання на передбачувану область ураження на обличчі та нахилах голови. Якщо у вас виникли подібні симптоми, слід звернутися до лікаря за консультацією. Лікування призначається залежно від етіології:
Для кожної з цих форм потрібна специфічна етіотропна терапія. Тому не можна самостійно призначати препарати — це не буде ефективно і може призвести до формування резистентності.
У лікуванні цієї хвороби використовуються:
Терапію призначає лікар залежно від виявленої етіології та тяжкості патологічного процесу.