Концерт «Забытая симфония. Мировая премьера»

«Світова прем'єра забутої симфонії» від МАСО «Слобожанський»

Вперше в світі і тільки у Харкові! Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський» проводжає зиму світовою прем'єрою виконання втраченої симфонії.

Карл Стаміц — німецький композитор і скрипаль чеського походження, великий представник «мангеймської школи». Він був плідним композитором. Його перу належать понад 50 симфоній, 38 концертних симфоній, понад 60 концертів для різних інструментів з оркестром (в тому числі 11 концертів для кларнета з оркестром і концерт для альта з оркестром, що вважаються найбільш відомими його творами), дуети, тріо та квартети для різного складу інструментів, в тому числі ряд дуетів для скрипки і альта.

Після смерті композитора в 1801 році залишилося багато боргів. Все його майно пустили з молотка. Велика частина його творчості зникла, оскільки численні ноти потрапили в руки не тих людей, рукописи були розкидані по всій Європі. Також доля обох опер Стаміца не відома досі.

«Я знайшов видавництво, яке видало недавно дві партитури, які ще ніколи не виконувалися. Це інтермецо з опери «Мадам Батерфляй» Пуччіні та симфонія Карла Стаміц. Свого часу його багато виконували, зараз його майже не знають. І ось видані ноти симфонії ре-мінор, яка також ніде не виконувалася», — розповідає диригент Даніїл Австріх.

Саме в Харкові і саме з молодіжним оркестром Даніїл вирішив зіграти прем'єру цих творів.

«Що стосується прем'єри інтермецо з «Мадам Батерфляй», то звичайно ж ця популярна опера виконувалася, але як окремий самостійний твір симфонічне Інтермеццо з опери видається вперше. Тому виконання в Харкові так само буде своєрідною прем'єрою », — зазначив диригент.

І якщо продовжувати тему прем'єр, то симфонія Ернеста Шоссона, також як і творчість Стаміца, не заслужено забута. Даніїл Австріх вважає, що симфонія сі бемоль мажор настільки рідко виконується, що також може вважатися прем'єрою для харківської публіки: «Шоссон в першу чергу асоціюється з «Поемою для скрипки», а симфонія практично не виконується. Що дуже не справедливо, це дивовижний витвір, наповнене широкою гамою почуттів. Мені воно дуже близьке по духу».

Програма:

І відділення:
Ф. Мендельсон. Весільний марш
К. Стаміц. Симфонія ре-мінор
Дж. Пуччіні, Симфонічний інтермецо з опери «Мадам Батерфляй»,
С. Прокоф'єв. Увертюра на єврейські теми

ІІ відділення:
Е. Шоссон, Симфонія сі бемоль мажор

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Раздел Афиша Харькова представляет вашему вниманию Концерт «Забытая симфония. Мировая премьера», смотрите также:

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: