Фото: facebook.com/DSNSKHARKIV
Харківською ОВА визначено 111 об’єктів цивільної інфраструктури, які потребують аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт: 79 — на території області, 32 — у місті Харкові. До виконання залучено підрозділи з інших гарнізонів ДСНС. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Харківської ОВА повідомив речник Головного управління ДСНС України у Харківській області Євген Василенко.
«Протягом тижня підрозділи ДСНС завершили аварійно-рятувальні роботи та інші невідкладні заходи на 26 зруйнованих об’єктах. До Харкова прибули сили та засоби з інших гарнізонів та підрозділів ДСНС України. У піковий період було залучено загалом 27 одиниць техніки та 75 чоловік особового складу», — повідомив Євген Василенко.
За тиждень піротехніки здійснили 378 виїздів і знешкодили 744 ворожі боєприпаси. В області працює 53 піротехнічні розрахунки: 301 сапер і 156 одиниць спецтехніки. Від початку повномасштабного вторгнення на Харківщині знищено 124 165 вибухонебезпечних предметів.
Протягом тижня зафіксовано два випадки підривів на ВНП. У селі Вишневе Ізюмського району 3 липня внаслідок вибуху боєприпасу травмувався чоловік 1969 року народження. Поблизу села Тернова Липецької громади 6 липня підірвався автомобіль: двоє чоловіків зазнали поранень і були госпіталізовані. Обставини встановлюють правоохоронці.
З початку вторгнення внаслідок підривів на ВНП в області загинули 105 цивільних осіб, ще 307 — отримали поранення.
«Звертаю увагу на високий рівень мінної небезпеки на Харківщині, особливо на деокупованих територіях. У разі виявлення підозрілих предметів негайно повідомляйте за телефонами 101, 102 або 112», — наголосив Євген Василенко.
Протягом тижня рятувальники ліквідували 27 пожеж, спричинених ворожими обстрілами у Богодухівському, Куп’янському, Чугуївському, Ізюмському, Харківському районах області, а також у місті Харкові. Під час атак рф застосовувала ударні дрони, авіацію та РСЗВ.
Одна людина загинула, близько 100 — постраждали, серед них 10 дітей. Руйнувань зазнали житлові будинки, адміністративні та складські будівлі, цивільні підприємства, торговельні об’єкти, господарчі споруди, територія дитсадка й автомобілі.
Під час гасіння пожеж рятувальники неодноразово потрапляли під повторні удари. Зокрема, в Шевченківському районі Харкова 6 липня під час гасіння пожежі ворог завдав повторного удару. Було пошкоджено пожежну автоцистерну, особовий склад не постраждав — вогнеборці вчасно спустилися в укриття.
«Не ігноруйте сигнали “Повітряна тривога”! У разі небезпеки негайно прямуйте до найближчого укриття. Дотримання цього простого правила може врятувати вам життя», — підкреслив речник ГУ ДСНС України у Харківській області.
Також за тиждень унаслідок пожеж, не пов’язаних із бойовими діями, загинула 1 особа, ще 3 — постраждали, 1 людину врятовано.
За тиждень на водних об’єктах Харківщини загинули двоє людей. На Петренківському водосховищі в Немишлянському районі Харкова 4 липня водолази дістали тіло 12-річної дівчинки, яка зникла під водою. В Удянському гідропарку Новобаварського району Харкова 5 липня під час купання потонув чоловік 1991 року народження.
«Нагадаю, що рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС Харківської області та Харківської міської ради на всій території Харківщини купання у водних об’єктах заборонено. Шановні громадяни! Закликаю утриматися від відвідування водойм, особливо там, де велися бойові дії. Не залишайте дітей без нагляду поблизу води, не дозволяйте їм купатися у непристосованих місцях», — наголосив Євген Василенко.
Триває обов’язкова евакуація з Куп’янського та Ізюмського районів. Із 16 громад вивезено 30 402 особи, серед них — 2 543 дитини та 305 маломобільних осіб.