Головна ялинка Харкова: як змінювався символ зимових свят останні 10 років

12:21  |  24.12.2024
Головна ялинка Харкова: як змінювався символ зимових свят останні 10 років

Багато років новорічна ялинка на площі Свободи була для харків’ян найголовнішим символом зимових свят. Останні роки через повномасштабне вторгнення росіян в Україну та повітряний терор, який рф провадить проти міста та його мешканців, головна ялинка з площі сховалася в укриття. Вже три роки поспіль станція метро «Університет» стає головним осередком зимових свят у Харкові. Хоч ялинка тут й скромна, в порівнянні з довоєнним часом, але красива та така бажана, бо місто живе.

MyKharkov.info пропонує поностальгувати та згадати, як виглядала головна ялинка міста останні 10 років.

2014 рік

Вогні на головній ялинці міста запалали 20 грудня 2014. Тоді ж відбулося відкриття новорічного містечка на площі Свободи. В цей рік для ялинки переписали програму ілюмінації, що дозволило забезпечити нове кольорове оформлення. Її висота сягала 39 метрів.

На площі Свободи також були встановлені п’ятиметрові різноколірні ялинки, сніговики й картини на зимову тематику, та гойдалки.

2015 рік

На каркасі новорічної красуні Харкова того року засяяло близько 60 тисяч лампочок та інших світлових пристроїв, що дозволило створити різноманітні візерунки та зображення. Харків’яни мали змогу помилуватись новим світловим шоу.

Нових декорацій на площі Свободи не встановлювали, але змінилося колірне рішення. Колони вхідної групи прикрасили новими декораціями та малюнками.

Після відкриття ялинки вона працювала у трьох режимах — святковому, денному та нічному.

2016 рік

Вогні головної ялинки міста того року засяяли 19 грудня. Висота головної ялинки Харкова — 36,5 м, і вона була найвищою в Україні.

Ялинку зібрали з багатьох окремих деталей і підсвітили світлодіодними лампами. Освітлення давали близько 100 світлових і колірних варіацій денного і нічного оформлення, що чергуються.

В той же день на площі Свободи почала працювати найбільша в Україні ковзанка на відкритому просторі.

Читайте також: Як змінювались українські традиції святкування Нового року з давніх часів і до сьогодні

2017 рік

Після церемонії відкриття новорічної ялинки на головній площі Харкова того року пройшов святковий концерт.

Відкрився також льодовий каток і почали роботу дитячі атракціони. Традиційно на площі Свободи працював новорічний ярмарок, а 30 грудня відкрився будиночок Діда Мороза. Головний казковий герой зими приймав гостей до 14 січня.

16 січня 2018 року головна ялинка Харкова була занесена до Національного реєстру рекордів України як найбільша новорічна ялинка в країні. Її заміряли за допомогою роботизованого тахеометра. 36 метрів і майже 20 сантиметрів. Освітлення, гірлянди представники реєстру теж відзначили як унікальні.

2018 рік

Святковий концерт з нагоди відкриття головної ялинки Харкова того року відбувся 26 грудня. Висота ялинки склала рекордні 40,5 метра. Її каркас був розрахований на 9500 кг штучної хвої та 500 кг іграшок.

Також на площі відкрився новий артоб’єкт «Зоряне небо», який переливався яскравими композиціями й динамічними образами.

На площі Свободи традиційно працювали льодова ковзанка і новорічний ярмарок.

Харківська ялинка на площі Свободи знову офіційно була визнана найвищою в Україні.

Керівник Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова 18 січня 2019 року вручила відповідний сертифікат директору КП «Міський інформаційний центр».

Новий рекорд зафіксували за допомогою геодезичної техніки, яка дозволила визначити точну висоту ялинки — 40 м 49 см.

Читайте також: Як змінювались головні ялинки у Києві за останні 20 років читайте тут.

2019 рік

Новорічне містечко на площі Свободи відкрили 19 грудня.

До головної міської ялинки вела інсталяція «Зоряне небо». Висота ялинки складала рекордні 40,5 м. Ялинку прикрашали близько 60 світлових кристалів, 70 світлодіодних куль, близько 200 іграшок у вигляді подарункових коробок, 700 куль і декоративних бус, 500 страбоскопів. На верхівці виблискувала зірка 3х4 м, а внизу встановили чотириметрового Діда Мороза з саньми.

Справжній Дід Мороз чекав дітей у новому будиночку, який відкрили напередодні Нового року.

На новорічному ярмарку було представлено близько півсотні кафе, ресторанів і магазинів. У новорічному містечку працювали атракціони й велика ковзанка. До слова, ковзанку того року обладнали нову. Каток площею 2,4 тис. кв. м просто неба працював на площі аж до 8 березня. 

2020 рік

Того року через пандемію Covid-19 на площі Свободи не було ані традиційного Будинку Діда Мороза, ані ярмарку, ані святкового концерту. Але вогники головна ялинка міста засвітила.

Головну ялинку відкрили у напівсвятковому режимі, щоб уникнути скупчення, небезпечного під час пандемії.

Для ялинки було розроблене таке програмне забезпечення, щоб мерехтіння тисяч вогників можна було побачити не тільки на площі, а й на відстані, на сусідніх вулицях та майданчиках.

2021 рік

Цього року на площу Свободу повернулося традиційне запалювання вогнів на головній ялинці Харкова.

А напередодні в центрі міста відкрився новорічний ярмарок та ковзанка просто неба.

2022 рік

Через війну на площі Свободи цього року не встановлювали новорічну ялинку, але влаштували святкові заходи на станціях метрополітену. Головну ялинку Харкова відкрили 19 грудня на ст. м. «Університет».

У спілкуванні з журналістами мер Харкова Ігор Терехов зазначав, що всі новорічні заходи проводилися за підтримки соціально відповідального бізнесу: з міського бюджету коштів на це не витрачали. Також мер повідомив, що традицію прикрашати станції метрополітену у Харкові збережуть і після перемоги. 

2023 рік

У 2023 році також не планували встановлювати ялинку на площі Свободи. Вже 7 листопада харківські станції метро почали прикрашати новорічними гірляндами та інсталяціями. Використовували старі прикраси з Центрального парку.

Зранку 6 грудня на станції метро «Університет», другий рік поспіль, відкрили головну ялинку міста.

2024 рік

Ілюмінацію на головній ялинці Харкова втретє після початку повномасштабного вторгнення росіян на станції метро «Університет» запалили з 1 грудня.

Але цього року вперше з 2022 прикрасили місто до різдвяних і новорічних свят. На початку листопада на центральних вулицях і в парках Харкова почали з’являтися святкові декорації.

MyKharkov.info

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: