Про діяльність поліції Харківської області на звільнених територіях, розмінування територіальних громад, фіксацію і розслідування воєнних злочинів, допомогу місцевому населенню розповів під час брифінгу очільник поліції Харківщини Володимир Тимошко.
Під час заходу керівники служб говорили про оперативну ситуацію на Харківщині, відновлення критичної інфраструктури на де окупованих територіях області, розмінування, реєстрацію воєнних злочинів, а також міжрегіональну та міжнародну співпрацю.
З 6 вересня військовими ЗСУ звільнено приблизно 9300 кв. км території Харківської області, на якій розташовані 483 населені пункти.
На даний час встановлено контроль та проведені стабілізаційні заходи у 221 населених пунктах, де проживають понад 65 тисяч громадян.
«Поліція працює 24/7 в кожному звільненому населенному пункті по кількох напрямках. Здійснюється поквартирний та подомовий обхід з метою виявлення осіб, які перебували в окупації. Фактично проводиться перепис населення. Всі дані ми передаємо до військової адміністрації», — розповів керівник харківської поліції.
Під час обходів поліцейські дізнаються про потреби місцевого населення, надають гуманітарну допомогу, засоби зв’язку, доставляють медичні препарати та інші необхідні речі. Також правоохоронці фіксують всі злочини, скоєні на деокупованих територіях, у тому числі воєнні злочини.
Проводиться ексгумація загиблих під час окупації. Наразі виявили 735 тіл, з них 572 цивільних: 236 жінок, 286 чоловіків, 20 дітей.
«19 жовтня в Куп’янському районі знайшли 6 тіл, 3 тіла в Чугуївському районі, 2 тіла в Ізюмському районі, 4 тіла в Харківському. Щодня відбувається ця робота. Ми не можемо зробити цього одразу, бо територія замінована. Намагаємося завершити до першого снігу, бо такої роботи багато», — зазначив Тимошко.
Як повідомив начальник ГУНП в Харківській області, особливу увагу поліцейські приділяють розшуку безвісти зниклих. Інформація про їх зникнення одразу фіксується, відкриваються кримінальні провадження та здійснюються всі необхідні заходи щодо встановлення їх місцезнаходження.
З 24 лютого живими знайдено 363 людини, загиблими — 45 осіб, 951 зниклий перебуває у розшуку.
На сьогодні на деокупованій території додатково встановлено 40 блокпостів. Поліцейські проводять заходи щодо виявлення та затримання осіб, які причетні або можуть бути причетні до співпраці з окупаційними військами, шпигунства, колабораційної, диверсійної, розвідувальної діяльності тощо.
Про будь-які інші злочини або події громадяни можуть цілодобово повідомляти на «гарячу» лінію «102», до чергової частини Головного управління Національної поліції в Харківській області за телефоном (050)302 20 44 або через чат-бот @Kharkiv102_bot.