Вбивство Вакуленка: стало відомо, з якої зброї росіяни розстріляли письменника

23:52  |  29.11.2022
Вбивство Вакуленка: стало відомо, з якої зброї росіяни розстріляли письменника

Російські окупанти розстріляли письменника Володимира Вакуленко з пістолета Макарова. Слідчі вилучили з тіла загиблого дві кулі. Про це повідомив начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.

Поліції відомо, що тіло Вакуленка пролежало на вулиці після вбивства понад місяць.

«23 березня приїхали п’ять осіб, ймовірно, «лнрівці» та провели обшук. Бойовики забрали письменника та його сина — провели жорстокий допит з побиттям та відпустили. Наступного дня до їхнього дому приїхало двоє невстановлених осіб в автомобілі з позначкою “Z” та силоміць вивезли Володимира Вакуленко. З цього часу живим його ніхто не бачив», — повідомив Болвінов із посиланням на батька Володимира Вакуленка.

«Від свідків, які хоронили українців на Ізюмському масовому кладовищі відомо, що 12-го травня до них звернулися військовослужбовці рф з вказівкою захоронити тіло чоловіка, яке знаходилось неподалік від с. Капітолівка Ізюмського району», — додав він.

Поліцейські точно підтверджують — загиблий під №319 на Ізюмському кладовищі — це Володимир Вакуленко.

Болвінов просить повідомити свідків російських злочинів будь-яку інформацію щодо дій військових рф.

Заступник міського голови Ізюма Володимир Мацокін повідомив, що в Ізюмі хочуть перейменувати одну з вулиць на честь вбитого окупантами письменника Володимира Вакуленка.

«Володимир був непростим, іноді здавалось, що він «людина без шкіри». Нетерпимий до несправедливості, чутливий, безкомпромісний, патріотичний, завжди і всюди разом з сином. Це болісна втрата. В місті обов’язково буде вулиця Володимира Вакуленка», — написав він.

«Видавництво Старого Лева» перевидасть «Татусеву книгу» Володимира Вакуленка та передасть увесь прибуток від її продажу родині вбитого окупантами письменника.

«До останнього моменту я трималася за нитку надії, що Володя живий. Ми давно хотіли перевидати його «Татусеву книгу», але сподівалися, що Володя живий і сам підпише договір на перевидання. Сьогодні я розмовляла по телефону з його мамою Оленою Григорівною, і ми домовилися, що книжка якомога швидше піде до друку», — сказала письменниця й головна редакторка видавництва Мар’яна Савка.

«Ми хочемо хоч у такий спосіб підтримати родину Вакуленків і перш за все Віталіка, в якого не залишилося тата, який любив його понад усе, але залишаться татові вірші, присвячені йому», — додала вона.

«Видавництво Старого Лева» передасть увесь прибуток від видання родині Вакуленка, його батькам та сину. «Татусева книга» вийшла у 2014 році з ілюстраціями Наталки Гайди.

Нагадаємо, раніше MyKharkov.info повідомляли, що журналісти редакції розслідувань «Суспільного» отримали фотодокази й результати ДНК-експертизи, які свідчать, що дитячого письменника Володимира Вакуленка вбили на Харківщині під час окупації.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: