Поховання бронзового часу знайши біля міста Зміїв переселенці з Кривого Рогу під час прогулянки. Археологи відразу ж розпочали дослідження. Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на повідомлення старшого наукового співробітника Зміївського краєзнавчого музею Ірини Саяної.
За її словами, переселенець з Кривого Рогу Сергій Кошман, який зараз живе на Зміївщині, вирішив помандрувати з 10-річним сином Львом по Зміївських кручах. Хлопчик випадково побачив кістку, яка згодом виявилася людським черепом.
«Батько із сином звернулися до краєзнавчого музею. Наші працівники відразу ж виїхали на місце знахідки. Біля черепа знайшли фрагменти ліпного горщика. Сфотографували та в той же день відправили світлини до Археологічної служби Харківської області. За кілька днів до нас приїхали фахівці з Рятівної археологічної служби Харківської області та Харківського історичного музею», – розповідає Саяна.
У результаті охоронних розкопок було встановлено, що це групове поховання, яке належить людям, що жили на Зміївщині приблизно 3,5 тисячі років тому. Воно належить до племен зрубної культури, яка розповсюджена у степовій та лісостеповій зоні України.
Наразі археологи виявили три поховання зрубної культури, але впевнені, що там є інші поховання людей того часу – їх може бути до 20 осіб.
Фахівці припускають, що це рідкісний тип родинного поховання, яке на території Харківської області археологи знаходять дуже рідко, тому готові продовжувати роботи, якщо буде фінансування.